Мэдээ мэдээлэл

Өндөр гэгээн Занабазарын мэндэлсний 380 жилийн ойд зориулсан Баторшил өргөх даншиг, Төвийн бүсийн хурд-2015 уралдааны соёолонгийн цуваа

1.Өвөрхангай аймгийн Өлзийт сумын уугуул Аймгын Алдарт Уяач Дуламын Сугарын Хул соёолонг Пүрэвжаргал хүү унаж түрүүлгэлээ.

2.Төв аймгийн Баянцагаан сумын уугуул А.Ууганбаярын Хул соёолонг Н.Амарбаясгалан хүү унаж аман хүзүүнд хурдлууллаа.

3.Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Шүхэртийн Лхамсүрэнгийн Хүрэн соёолонг Ц.Батгэрэл хүү унаж айргийн гуравт хурдлууллаа.

4. Өвөрхангай аймгийн Есөнзүйл сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Пүрэвийн Сэргэлэнгийн Хээр соёолонг О.Зулбаяр хүү унаж айргийн дөрөвт хурдлууллаа.

5. Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын уугуул Ц.Олонбаярын Ногоон соёолонг Б.Хашчулуун хүү унаж айргийн тавд хурдлуулжээ

6.Баянхонгор аймгийн Баянлиг сумын уугуул Д.Мөнхнасангын Хээрд Халзан соёолонг Л.Шинэбаяр хүү унаж хурдлуулжээ

7.Архангай аймгийн Ихтамир сумын уугуул Л.Гэрэлтын Зээрд соёолонг О.Намхайнямбуу хүү унаж хурдлуулжээ

8.Өвөрхангай аймгийн Богд сумын уугуул С.Ганболдын Буурал соёолонг С.Адьяабат хүү унаж хурдлуулжээ.

9. Төв аймгийн Баян-Өнжүүл сумын уугуул  Мөнхбатын Ариунболдын хээр соёолонг А.Мөнх-Эрдэнэ хүү унаж хурдлуулжээ

10.Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Т.Болдын Хул соёолонг А.Эрхэмбаатар хүү унаж хурдлуулжээ

11.Сэлэнгэ аймгийн Мандал сумын уугуул Д.Тулгын Ногоон соёолонг Г.Хашсүлд хүү унаж хурдлуулжээ

12.Өвөрхангай аймгийн Богд сумын уугуул Бадамдамдингын Баттүвшины Цагаан соёолонг Б.Батбаяр хүү унаж хурдлуулжээ

13.Өвөрхангай аймгийн Есөнзүйл сумын уугуул П.Сэргэлэнгийн шарга соёолонг Б.Гүррагчаа хүү унаж хурдлуулжээ

14.Архангай аймгийн Эрдэнэбулган сумын уугуул  Г.Дагийранжилын Хонгор соёолонг А.Шинэбаяр хүү унаж хурдлуулжээ

15.Өвөрхангай аймгийн Баянөндөр сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач М.Мөнхбарын Өсгий Цагаан Зээрд соёолонг Н.Билгүүнманлай хүү унаж хурдлуулжээ

16.Төв аймгийн Лүн сумын уугуул А.Эрдэнэбаярын Хонгор соёолонг Б.Бекблот хүү унаж хурдлуулжээ

17.Ховд аймгийн Зэрэг сумын уугуул Отгонбалын Шарга соёолонг О.Хүрэлчүлүүн хүү унаж хурдлуулжээ.

18.Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул Г.Гансүхийн Сартай Хонгор соёолонг Ө.Баттулга хүү унаж хурдлуулжээ

19.Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул Э.Эрдэнэбүлганы Хар соёолонг О.Даваажаргал хүү унаж хурдлуулжээ

20.Архангай аймгийн Өндөр -Улаан сумын уугуул Л.Батсайханы Хээр соёолонг Х.Мөнгөнхөлөг хүү унаж хурдлуулжээ

21.Баянхонгор аймгийн Өлзийт сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Д.Мөнхбаярын Зээрд Халзан  соёолонг Ц.Өлзийхүү хүү унаж хурдлуулжээ

22.Булган аймгийн Рашаант сумын уугуул Э.Лхагвадоржын Хонгор Халзан соёолонг А.Аюурзана хүү унаж хурдлуулжээ

23.Завхан аймгийн Тэлмэн сумын уугуул Наранбаатарын Хүрэн Халзан соёолонг М.Төгөлдөр хүү унаж хурдлуулжээ

24.Архангай аймгийн Хотонт сумын уугуул Ц.Ванчигцэрэнгын Хул соёолонг Ш.Өсөхцэрэн хүү унаж хурдлуулжээ

25.Өвөрхангай аймгийн Уянга сумын уугуул Ч.Бямбасүрэний Саарал соёолонг Б.Отгонжаргал хүү унаж хурдлуулжээ

"Унаган хар" морины дууны клип "Унаган хар" морины дууны клип
ММСУХ шилдэг 9 хурдан морь унаач хүүхдүүдээ “Авьяас” алтан медалиар шагнав 2010 онд зохиогдсон Их хурд, улс бүсийн уралдаанд хамгийн өндөр амжилт үзүүлсэн 9 хурдан морь унаач хүүхдүүдэд Хүүхдийн төлөө газрын “АВЬЯАС” алтан медалиар шагнаж урамшлуулаа.
ММСУХ-ны тэргүүлэгчдийн 2009 оны отгон хуралдаан боллоо. Монголын Үндэсний Олимпийн хорооны хурлын байранд ММСУХ-ны тэргүүлэгчдийн 2009 оны отгон хуралдаан 2009-12-22 ны өдөр 16 цагт хуралдлаа.