Мэдээ мэдээлэл

Өндөр гэгээн Занабазарын мэндэлсний 380 жилийн ойд зориулсан Баторшил өргөх даншиг, Төвийн бүсийн хурд-2015 уралдааны дааганы цуваа

1.Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул Монгол Улсын Манлай Уяач Б.Отгоннасангийн хүрэн даагыг Л.Пүрэвжаргал хүү унаж түрүүлгэлээ.

2.Өвөрхангай аймгийн Уянга сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Н.Давааноровын Цавьдар даагыг Б.Дэмбэрэлдодов хүү унаж аман хүзүүнд хурдлууллаа

3.Архангай аймгийн Чулуут сумын уугуул Ц.Энхболдын Хар даагыг Э.Батбаяр хүү унаж айргийн гуравт хурдлууллаа.

4.Өвөрхангай аймгийн Уянга сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Б.Даваадоржын Хар даагыг Г.Нямцэрэн хүү унаж айргийн дөрөвт хурдлууллаа

5.Баянхонгор аймгийн Бууцагаан сумын уугуул А.Гантөмөрийн “Од” Хүрэн даагыг Б.Нямдорж хүү унаж айргийн тавд хурдлуулжээ.

 

6.Төв аймгийн Алтанбулаг сумын уугуул Г.Хадбаатарын Хээр алаг даагыг О.Эрдэнэ Очир хүү унаж хурдлуулжээ.

7.Ховд аймгийн Сэргэлэн сумын уугуул С.Буднямын Зэгэл даагыг М.Ганжигүүр хүү унаж хурдлуулжээ.

8.Архангай аймгийн Эрдэнэбүлган сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Н.Мөнхбатын Хээр даагыг М.Алтаншагай хүү унаж хурдлуулжээ.

9.Төв аймгийн Баян сумын уугуул Г.Батэрдэны Хул даагыг Б.Эрдэнэхүяг хүү унаж хурдлуулжээ.

10.Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул Ц.Эрдэнэхүягын Хул даагыг Э.Мөнхзул хүү унаж хурдлуулжээ.

11.Өвөрхангай аймгийн Төгрөг сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Б.Нохойцагааны Цавьдар даагыг Ч.Эрдэнэтунгалаг хүү унаж хурдлуулжээ.

12.Сүхбаатар аймгийн Эрдэнэцагаан сумын уугуул  Аймгийн Алдарт Уяач Ш.Лхамсүрэнгийн Зээрд даагыг Б.Буянжаргал хүү унаж хурдлуулжээ.

13.Өвөрхангай аймгийн Богд сумын уугуул П.Нямдоржын Хонгор даагыг Г.Адьяатогтох хүү унаж хурдлуулжээ.

14.Бүртгэл тодорхойгүй

15.Хэнтий аймгийн Галшар сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач А.Амарбатын Хээр даагыг Намхайнямбуу хүү унаж хурдлуулжээ.

16.Говь-Алтай аймгийн Бэгэр сумын уугуул Ж.Лхагвасүрэнгын Зээрд Халзан даагыг П.Буяндэлгэр хүү унаж хурдлуулжээ.

17.Өвөрхангай аймгийн Хайрхандулаан сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Ч.Чидэддоржын Хээр даагыг С.Содбилэг хүү унаж хурдлуулжээ.

18.Бүртгэл тодорхойгүй

19.Төв аймгийн Батсүмбэр сумын уугуул Г.Байтсайханы Хээр даагыг Т.Сүх Очир хүү унаж хурдлуулжээ

20.Архангай аймгийн Эрдэнэмандал сумын уугуул А.Алтангадасын Хээр даагыг Б.Балжинням хүү унаж хурдлуулжээ.

21.Бүртгэл тодорхойгүй

22.Өвөрхангай аймгийн Зүүн Баян Улаан сумын уугуул О.Жанцандоржын Бор даагыг Ц.Ганзориг хүү унаж хурдлуулжээ.

23.Өвөрхангай аймгийн Уянга сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Д.Давааноровын Бор даагыг А.Лхагважав хүү унаж хурдлуулжээ.

24.Төв аймгийн Алтанбулаг сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Б.Батхүүгын Алаг даагыг М.Батхүү хүү унаж хурдлуулжээ.

25.Төв аймгийн Баян сумын уугуул Г.Бат-Эрдэнийн Хул даагыг Ц.Мөнх Эрдэнэ хүү унаж хурдлуулжээ.

26.Өвөрхангай аймгийн Тарагт сумын уугуул Д.Энхбаатарын Хүрэн даагыг Ч.Бямбадорж хүү унаж хурдлуулжээ.

27.Бүртгэл тодорхойгүй

28.Архангай аймгийн Төвшрүүлэх сумын уугуул П.Төмөрчулууны Халтар даагыг Т.Буян Эрдэнэ хүү унаж хурдлуулжээ.

29.Өвөрхангай аймгийн Хужирт сумын уугуул Д.Жамбалын Шарга Халзан даагыг Д.Лхагвадорж хүү унаж хурдлуулжээ.

30.Улаанбаатар хот Налайх дүүргийн харъяат Аймгийн Алдарт Уяач Б.Баянмөнхийн зээрд халзан даагыг  Б.Баянсүх хүү унаж хурдлуулжээ

ММСУХ ны Оны шилдэгүүдийн тодорхойлолтыг авч эхэллээ ММСУХ ны Оны шилдэгүүдийн тодорхойлолтыг авч эхэллээ
Эрдэнэт хотын 40 жилийн ой “Эрдэнэт хурд-2016”хангайн бүсийн уралдааны хурдан ихнасны албан ёсны цуваа 1.Говь-Алтай аймгийн Шарга сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Намсрайжавын Зоригтын Хул морийг 12 настай уралдаанч хүү Даваадоржийн Онон унаж түрүү магнайд хурдлууллаа
Үндэсний их баяр наадам их насны морьдын уралдаан АХ-ын 90 жилийн ойн үндэсний их баяр наадмын хурдан их насны морьд барианд орлоо. Их насанд газар газрын 581 алтан туурт тоосоо өргөснөөс: