Мэдээ мэдээлэл

“Сэцэнханы хурд-2016” зүүн бүсийн уралдааны хурдан соёолонгийн албан ёсны цуваа

1.Төв аймгийн АлтанБулаг сумын уугуул Д.Ганзоригийн Зээрд халзан үрээг уралдаанч хүү М.Мөнхбат унаж түрүү магнайд хурдлууллаа

2.Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын уугуул Ч.Гансүхийн Ногоон үрээг уралдаанч хүү Б.Мөнхтулга унаж аман хүзүүнд хурдлууллаа

3. Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын уугуул Д.Дамдиндоржийн Хонгор үрээг уралдаанч хүү О.Тэргүүнбаяр унаж айргийн гуравд хурдлууллаа

4.Хэнтий аймгийн Батноров сумын уугуул Ц.Зоригийн Шарга үрээг уралдаанч хүү З.Батчулуун унаж хурдлууллаа

5. Сэлэнгэ аймгийн Хушаат сумын уугуул Д.Наранбаатарын аархал бор үрээг уралдаанч хүү О.Өсөхбаяр унаж хурдлууллаа

6. Хэнтий аймгийн Батноров сумын уугуул Г.Тайванжаргалын Хээр үрээг уралдаанч хүү  унаж хурдлууллаа

7. Хэнтий аймгийн Дархан сумын уугуул Л.Амгаланбаярын Зогол үрээг уралдаанч хүү Д.Түвдэндорж унаж хурдлууллаа

8. Дорнод аймгийн Баянтүмэн сумын уугуул Ц.Болор-Эрдэний Хүрэн үрээг уралдаанч хүү Н.Оюунбаатар унаж хурдлууллаа

9. Төв аймгийн Баян сумын уугуул Ж.Довдонбалжирын Сартай хонгор үрээг уралдаанч хүү Я.Тэмүүжин унаж хурдлууллаа

10. Хэнтий аймгийн Галшир сумын уугуул Ю.Батмөнхийн Хар үрээг уралдаанч хүү Б.Мөнхгэрэл унаж хурдлууллаа

11. Дорнод аймгийн Хэрлэн сумын уугуул Ц.Эрдэнэбилэгийн Сартай зээрд үрээг уралдаанч хүү Э.Ариунбаяр унаж хурдлууллаа

12. Сүхбаатар аймгийн Асгат сумын уугуул Л.Алтан-Эрдэнийн Хүрэн халзан үрээг уралдаанч хүү М.Дамбаренчин унаж хурдлууллаа

13. Төв аймгийн Лүн сумын уугуул Б.Билэгдэмбэрэлийн Цавьдар үрээг уралдаанч хүү Г.Ихтэнгэр унаж хурдлууллаа

14. Төв аймгийн Баянцагаан сумын уугуул Ц.Энхбаярын Хүрэн үрээг уралдаанч хүү Ц.Баасанням унаж хурдлууллаа

15. Хэнтий аймгийн Норовлин сумын уугуул Д.Наранбаярын Хүрэн халзан үрээг уралдаанч хүү Н.Ариунбаатар унаж хурдлууллаа

16. Хэнтий аймгийн Цэнхэрмандал сумын уугуул Р.Эрдэнэчулууны Хонгор үрээг уралдаанч хүү  Х.Батчулуун унаж хурдлууллаа

17. Төв аймгийн Заамар сумын уугуул Ч.Уламбаярын Хүрэн халзан үрээг уралдаанч хүү М.Өсөхбаяр унаж хурдлууллаа

18. Хэнтий аймгийн Норовлин сумын уугуул Х.Тэмүүлэний Хээр үрээг уралдаанч хүү Х.Тэмүүлэн унаж хурдлууллаа

19. Сүхбаатар аймгийн Сүхбаатар сумын уугуул Л.Өлзийбаярын Хээр бүйдэн үрээг уралдаанч хүү С.Буджав унаж хурдлууллаа

20. Сүхбаатар аймгийн Баяндэлгэр сумын уугуул Ц.Энхбаярын Зээрд үрээг уралдаанч хүү Ц.Хүслэн унаж хурдлууллаа

Соёолонгийн түрүү, айргийн морьд тодорлоо Монголын морин спорт уяачдын холбооноос зохион байгуулж буй Г.Пунцагбалжир агсны нэрэмжит Төвийн бүсийн хурдан морины уралдаан  Хүй долоон худагт үргэлжилж байна. Өглөө эрлийз дунд, өдөр их насны морьд уралдсан бөгөөд дөнгөж сая соёололоо н насны морьдын
ММСУХ шилдэг 9 хурдан морь унаач хүүхдүүдээ “Авьяас” алтан медалиар шагнав 2010 онд зохиогдсон Их хурд, улс бүсийн уралдаанд хамгийн өндөр амжилт үзүүлсэн 9 хурдан морь унаач хүүхдүүдэд Хүүхдийн төлөө газрын “АВЬЯАС” алтан медалиар шагнаж урамшлуулаа.
НҮҮДЭЛЧНИЙ ТЭНГЭР Шүлэг: А.ЛХАГВА Хөгжим: Г.ТӨВШИНТӨР Дуучин: МУГЖ С.ЭРХЭМБАЯР