Мэдээ мэдээлэл

“Сэцэнханы хурд-2016” зүүн бүсийн уралдааны хурдан хязаалангийн албан ёсны цуваа

1.Сүхбаатар аймгийн Дарьганга сумын уугуул Г.Доржцэрэнгийн Хонгор халзан үрээг уралдаанч хүү Мөнгөнсүх унаж түрүү магнайд хурдлууллаа

2.Төв аймгийн Баян сумын уугуул Э.Анарын Бор үрээг уралдаанч хүү Баяржавхлан унаж аман хүзүүнд хурдлууллаа

3.Хэнтий аймгийн Галшир сумын уугуул Д.Очирбатын Шарга үрээг уралдаанч хүү Дүүрэнзүмбэрэл унаж айргийн гуравд хурдлууллаа

4.Дархан-Уул аймгийн Дархан сумын уугуул Д.Баярсайханы Бүлтэн хээр үрээг уралдаанч хүү Э.Чинбат унаж айргийн дөрөвт хурдлууллаа

5.Сүхбаатар аймгийн Дарьганга сумын уугуул С.Ганболдын Зээрд үрээг уралдаанч хүү Г.Ганбаяр унаж айргийн тавд хурдлууллаа

6.Сүхбаатар аймгийн Асгат сумын уугуул Л.Алтан-Эрдэний Хүрэн халзан үрээг уралдаанч хүү Дамбаренчин унаж хурдлууллаа

7.Сүхбаатар аймгийн Халзан сумын уугуул Н.Алдуулын Зээрд үрээг уралдаанч хүү О.Төрбаяр унаж хурдлууллаа

8.Улаанбаатар хотын уугуул П.Баттулгын Саарал үрээг уралдаанч хүү Төрболд унаж хурдлууллаа

9.Хэнтий аймгийн Хэрлэн сумын уугуул Г.Ойдовын Хул алаг үрээг уралдаанч хүү Эрдэнэбаясгалан унаж хурдлууллаа

10.Сүхбаатар аймгийн Дарьганга сумын уугуул Хүрэлбаатарын Саарал үрээг уралдаанч хүү Б.Пүрэвсүрэн унаж хурдлууллаа

11.Ховд аймгийн Чандмань сумын уугуул Ц.Ганболдын Дөлгөөн хонгор үрээг уралдаанч хүү Д.Сүх-Эрдэнэ унаж хурдлууллаа

12.Хэнтий аймгийн Баянхутаг сумын уугуул Ж.Бомсоожамсраны Хээр үрээг уралдаанч хүү Э.Сумъяабазар унаж хурдлууллаа

13.Дорнод аймгийн Баян-Уул сумын уугуул Ж.Энхболдын Бор үрээг уралдаанч хүү Т.Сүх-Эрдэнэ унаж хурдлууллаа

14.Сүхбаатар аймгийн Баруун-Урт сумын уугуул Х.Батнайрамдалын Хүрэн үрээг уралдаанч хүү Э.Сумъяабазар унаж хурдлууллаа

15.Хөвсгөл аймгийн Цэцэрлэг сумын уугуул Н.Гэрэлт-Одын Зээрд үрээг уралдаанч хүү Хостулга унаж хурдлууллаа

16.Хэнтий аймгийн Батширээт сумын уугуул Ц.Энхтүвшиний Дэлгэр хүрэн үрээг уралдаанч хүү Н.Нэргүйбаатар унаж хурдлууллаа

17.Сүхбаатар аймгийн Наран сумын уугуул Э.Бүхболдын Хүрэн үрээг уралдаанч хүү Э.Сүхбат унаж хурдлууллаа

18.Сүхбаатар аймгийн Наран сумын уугуул Б.Мөнхбаярын Хар үрээг уралдаанч хүү Э.Дашдэлгэр унаж хурдлууллаа

19. Төв аймгийн Эрдэнэ сумын уугуул Б.Мөнхбатын Халиун халзан үрээг уралдаанч хүү Ганхүлэг унаж хурдлууллаа

20. Хэнтий аймгийн Баян-Адарга сумын уугуул Ц.Бадрахын Хул үрээг уралдаанч хүү Б.Эрдэнэбулган унаж хурдлууллаа

2015 ОНЫ ХАМГИЙН ӨНДӨР ЧАНСААТАЙ УЯАЧИД 2015 ОНЫ ХАМГИЙН ӨНДӨР ЧАНСААТАЙ УЯАЧИД
ММСУХ Г.Пунцагбалжир агсны нэрэмжит төвийн бүсийн хурдан морины уралдааны тухай хэвлэлийн бага хурал хийлээ Монголын морин спорт, уяачдын холбооны санал, санаачлагын дагуу уламжлал ёсоор зохион байгуулагддаг бүсийн уралдааны тов байршлийг Монгол Улсын Засгийн газар 2019 оны 04 дүгээр сарын 10-ны өдрийн хурлаараа тогтоол гаргаж