Мэдээ мэдээлэл

Өндөр гэгээн Занабазарын мэндэлсний 380 жилийн ойд зориулсан Баторшил өргөх даншиг, Төвийн бүсийн хурд-2015 уралдааны шүдлэнгийн цуваа

1.Архангай аймгийн Эрдэнэбулган сумын уугуул Н.Мөнхбатын Буурал шүдлэнг М.Алтаншагай хүү унаж түрүүлгэлээ.

2.Төв аймгийн Баян сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Ж.Довдонбалжирын Хул шүдлэнг Б.Эрдэнэхүяг хүү унаж аман хүзүүнд хурдлууллаа.

3.Төв аймгийн Баянжаргалан сумын уугуул Б.Болдбаатарын Бор шүдлэнг Н.Баярцэнгэл хүү унаж айргийн гуравт хурдлууллаа

4. Баянхонгор аймгийн Баацагаан сумын уугуул Б.Жавхлангын “Дуурсах” Халтар шүдлэнг М.Ганжигүүр хүү унаж айргийн дөрөвт хурдлууллаа

5.Улаанбаатар хотын Сонгино хайрхан дүүргийн харъяат н.Батдэлгэрийн Зээрд шүдлэнг Э.Дагва-Очир хүү унаж айргийн тавд хурдлууллаа

6.Архангай аймгийн Өгийннуур сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач Д.Дэлгэрнасангийн Хонгор буурал шүдлэнг Ө.Баярмагнай хүү унаж хурдлуулжээ.

7.Төв аймгийн Алтанбулаг сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач Д.Ганзоригын Зээрд шүдлэнг Ч.Мөнхбат хүү унаж хурдлуулжээ.

8.Бүртгэл тодорхойгүй

9.Бүртгэл тодорхойгүй

10.Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач П.Балдандоржийн Хүрэн халзан шүдлэнг Б.Норовсамбуу хүү унаж хурдлуулжээ.

11.Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын уугуул Д.Түвшинжаргалын Хул шүдлэнг Б.Түвшинсайхан хүү унаж хурдлуулжээ.

12.Өвөрхангай аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул Аймгийн Алдарт Уяач М.Мөнхбатын Хүрэнхалзан шүдлэнг Н.Билгүүнманлай хүү унаж хурдлуулжээ.

13.Өвөрхангай аймгийн Арвайхээр сумын уугуул Л.Батжаргалын Шарга шүдлэнг С.Батмөнх хүү унаж хурдлуулжээ.

14.Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын уугуул Аймгийн Алдарт уяач П.балдандоржын Ширээ Хул шүдлэнг Э.Дэлгэрдорж хүү унаж хурдлуулжээ.

15.Өвөрхангай аймгийн Сант сумын уугуул В.Баатаржавын Хээр шүдлэнг П.Сандан хүү унаж хурдлуулжээ.

16.Өвөрхангай аймгийн Баян-Өндөр сумын уугуул А.Доржпүрэвийн Хээр шүдлэнг Д.Цэрэндорж хүү унаж хурдлуулжээ.

17.Хөвсгөл аймгийн Галт сумын уугуул Б.Зуунжилын Сартай Хүрэн шүдлэнг Б.Оюунбаяр хүү унаж хурдлуулжээ.

18.Өвөрхангай аймгийн Арвайхээр сумын уугуул Б.Батхишигын Цоохор шүдлэнг Ж.Одбаяр хүү унаж хурдлуулжээ.

19.Өвөрхангай аймгийн З.Баян-Улаан сумын уугуул Б.Эрдэнэбатын Хонгор шүдлэнг Э.Жигжидтогтох хүү унаж хурдлуулжээ.

20.Говь-Алтай аймгийн Шарга сумын уугуул Ч.Баянмөнхын Хул шүдлэнг Э.Жигжидтогтох хүү унаж хурдлуулжээ.

21.Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын уугуул Г.Шийлэгдамбын Саарал шүдлэнг Д.Батхүү хүү унаж хурдлуулжээ.

22.Булган аймгийн Рашаант сумын уугуул Б.Ганбаатарын Хээр шүдлэнг Т.Нямдаваа хүү унаж хурдлуулжээ.

23.Өвөрхангай аймгийн Богд сумын уугуул Ж.Цэдэвсүрэнгын Бор Халзан шүдлэнг О.Түмэнбаяр хүү унаж хурдлуулжээ.

24.Баянхонгор аймгийн Баянцагаан сумын уугуул Д.Баяраагын Хонгор шүдлэнг М.Гүндалай хүү унаж хурдлуулжээ.

25.Өвөрхангай аймгийн Бүрд сумын П.Бямбацэрэнгын хар шүдлэнг А.Билгүүн хүү унаж хурдлуулжээ.

26.Өвөрхангай аймгийн Тарагт сумын Д.Доржхорлоогын Халтар шүдлэнг Б.Банди хүү унаж хурдлуулжээ.

27.Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын Ц.Моломбаярын Хээр Алга шүдлэнг Б.Хашчулуун хүү унаж хурдлуулжээ.

28. Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын Ц.Мөнгөншагайгын Сартай Зээрд шүдлэнг Ц.Санжидмолом хүү унаж хурдлуулжээ.

29.Өвөрхангай аймгийн Баянгол сумын О.Жаргалын Тэргүүн Халзан шүдлэнг Б.Хатансайхан хүү унаж хурдлуулжээ.

30. Төв аймгийн Аргалант сумын уугуул Х.Батаагийн бор үрээг Г.Отгонбаяр хүү унаж хурдлуулжээ

Хөдөө орон нутгаас 22 уяачийг урьж оролцуулж холбооны хүндэт шагналаар шагнав ММСУХ –ны 15 жилийн нэрэмжит Монголын Уяачдын шинэ жилийн цэнгүүнд хөдөө орон нутгийн ахмад болон залуу 22 уяачдыг урьж оролцуулав.
Салбар холбоодоос төлөөлөгчид урилгаар оролцов. Салбар холбоодоос төлөөлөгчид урилгаар оролцов.
ММСУХ-ны Тэргүүлэгчид ээлжит хуралдаанаа хийжээ ММСУХ-ны Тэргүүлэгчдийн хуралдаан 2019 оны 04 сарын 15-ны өдөр болж дараах асуудлыг хэлэлцэн шийдвэрлэжээ.