Мэдээ мэдээлэл

Дүнжингарав 2010 хаврын төвийн бүсийн уралдаан

“Дүнжингарав-2010” Хаврын бүсийн хурдан морины уралдааны байр эзэлсэн жагсаалт

д/д

   Байр эзэлсэн

 морьдын бүртгэлийн

    дугаар

Морины эзний овог нэр

Аймаг сум, дүүрэг

Эзэлсэн

   байр

1

051

М.Энхболд /зээрд/

Төв Баян

1

2

33

Цэндбаатар /хул/

Дорнод Матад

2

3

187

Ё.Болдбаатар /зээрд/

Слэнгэ Зүүнхараа

3

4

031

Н.Хүрлээ /хүрэн халзан/

Өмнөговь Булган

4

5

241

О.Тагарваа /зээрд/

Дундговь Дэлгэрцогт

5

6

133

Г.Пүрэвлхагва /шар хээр/

Орхон Баянөндөр

6

7

185

Б.Баасан базар /саарал/

Төв Лүн

7

8

208

Д.Баянбат /сартай зээрд/

Төв Баянцагаан

8

9

294

Улаанхүү /

Төв Борнуур

9

10

34

Эрдэнэбилэг /

Улаанбаатар

10

11

190

Я.Батсуурь /хүрэн халзан/

Дорноговь Алтан ширээ

11

12

180

Д.Мөнхцог /цавьдар/

Төв баян

12

13

183

Ц.Нэргүй /бор/

УБ  ХУД

13

14

Хүүхэдгүй азрага

 

 

14

15

78

Отгонбаяр /хар/

УБ ХУД

15

16

285

Д.Мөнхбаатар /халтар/

Хэнтий Цэнхэр мандал

16

17

150

Б.Баасанбазар /сувдан зээрд/

Төв Лүн

17

18

258

Ц.Баатархүү /хонгор/

Хэний Биндэр

18

19

36

Хэрлэн

Төв Сэргэлэн

19

20

42

Содном /хээр/

Хэнтий Баян-Адрага

20

21

11

Б.Буяннэмэх /бор/

Ховд

21

22

269

Л.Одхүү /хул/

Төв Борнуур

22

23

259

Ганбаатар /

Ховд

23

24

307

Б.Баттөр /халтар/

Говь-Алтай Тонхил

24

25

56

Б.Батдэлэг /хүрэн/

Төв Баяндэлгэр

25

26

178

Д.Ариуболд/ухаа халзан/

Сэлэнгэ Орхонтуул

26

27

175

Амарсайхан /буурал духт/

Төв Борнуур

27

28

173

Содном /зээрд/

Хэнтий Баян-Адрага

28

29

67

Н.Жаргалсайхан /хүрэн/

Алтай хан ХХК

29

30

250

 

Б.Буянцогт /шарга халзан/

Хэнтий Биндэр

30

 

31

29

Ж.Сүрэн /зээрд/

Говь-Алтай Бигэр

31

32

141

Ж.Цогтэрдэнэ /саарал/

Төв Сэргэлэн

32

33

131

Д.Дэлгэрбаяр /хүрэн/

Орхон Баянөндөр

33

34

159

Б.Билэгдэмбэрэл /цавьдар/

Төв Лүн

34

35

222

Галт /саарал/

Дорнод Хэрлэн

35

36

138

Батсүх /хээр/

Төв Зуунмод

36

37

212

Батэрдэнэ /хул/

Говь-Алтай

37

38

98

Ганбат /сарт саарал/

Хэнтий Баян-Адрага

38

39

358

Л.Халтар /халтар/

Ховд Дарви

39

40

99

Д.Жаргал /зээрд халзан/

Орхон Баянөндөр

40

41

114

Гөлгөө /халтар/

Сүхбаатар Баруун урт

41

42

177

Д.Аюурзана /саарал/

Дундговь Эрдэнэ далай

42

43

85

М.Өлзийсайхан /сартайхүрэн/

Сүхбаатар Халзан

43

44

17

Лхагва төмөр /хүрэн халзан/

Хэнтий Цэнхэр мандал

44

45

238

Батаа /хүрэн халзан/

Төв Жаргалант

45

46

112

Д.Чимэгбат /хул/

Орхон Баян өндөр

46

47

151

Ай. Төмөрочир /одон хээр/

Сүхбаатар Баруун урт

47

48

196

Д.Ганбаатар /халзан/

Говь-Алтай Баян уул

48

49

8

Б.Буян нэмэх /бор/

Ховд Мөст

49

50

162

Саруул баяр /хүрэн/

Дорноговь Сайншанд

50

51

106

Б.Мөнхбат /зээрд халзан/

Төв Борнуур

51

52

161

Одончимэд. одхүү /хүрэн/

УБ/СБД

52

53

47

Мөнхэрдэнэ /хүрэн/

Хэнтий Баянхутаг

53

54

227

Э.Батцогт /хээр/

Сүхбаатар Мөнххаан

54

55

 

 

 

55

56

03

Ч.Содном /хээр/

Булган Баяннуур

56

57

12

Х.Баттулга /

Баянхонгор

57

58

284

Л.Ганболд /халиун/

Сэлэнгэ Сайхан

58

59

202

Чинтулга /хүрэн/

Сүхбаатар Түмэнцогт

59

60

111

Д.Бямбажав /хээр/

Багануур “Нүүрэнтэйн шандас” гал уяа

60

 “Дүнжингарав-2010” Хаврын бүсийн хурдан морины уралдааны их насны  

                                      байр эзэлсэн жагсаалт

д/д

   Байр эзэлсэн

 морьдын бүртгэлийн

    дугаар

Морины эзний овог нэр

Аймаг сум, дүүрэг

Эзэлсэн

   байр

1

389

С.Ганхуяг

Төв Баянцогт

1

2

041

Ш.Мөнхбат

 Сэлэнгэ мандал

2

3

155

Ц.Дэлгэрдалай /халтар халзан/

Баянхонгор Богд

3

4

2

Ц.Батсайхан /бор/

Төв Батсүмбэр

4

5

101

Р.Мягмардорж /бор/

“Булганхангай” гал

5

6

32

Б.Билэгдэмбэрэл /хээр/

Төв Лүн

6

7

180

Д.Цэрэнжигмэд /хээр/

Говь-Алтай Баян уул

7

8

23

Отгонбаатар /зээрд халзан/

Архангай Өгий

8

9

230

Д.Бат-Эрдэнэ /сарт хүрэн/

Өмнөговь

9

10

88

Ч. Гансүх /хүрэн/

Сүхбаатар Дарьганга

10

11

105

Л.Шинэбилэг /хээр/

Төв Заамар

11

12

151

Ц.Гантөмөр /хул/

Ховд Алтай

12

13

3

У.Батэнх /хээр алаг/

Хөвсгөл Их уул

13

14

42

Баатар /хонгор/

УБ “Говь” цогцолбор

14

15

225

Б.Төвшинтөгс /ухаа/

 

15

16

127

Амаржаргал /хул халзан/

Хөвсгөл Рашаант

16

17

61

Мөнхбаяр /хээр/

Өмнөговь Баян-Овоо

17

18

25

Дуйнхэржав /хүрэн/

Говь-Алтай

18

19

143

Баясгалан /сарт хонгор/

Өвөрхангай

19

20

264

Бат-Эрдэнэ / хонгор/

Говь-Алтай

20

21

165

Ш.Батжаргал /халтар/

Төв Баянцагаан

21

22

20

Алтандөш /хул/

Налайх

22

23

268

Ж.Ганхөлөг

Баянхонгор

23

24

16

Мэндбаяр /хар/

Булган Гурванбулаг

24

25

21

Ариун болд /саарал/

Хөвсгөл Цагаан-Үүр

25

26

192

Цогнойжамц/хонгор/

Налайх

26

27

73

Ц. Цогтгэрэл /хүрэн/

Төв Батсүмбэр

27

28

261

Батэрдэнэ /зээрд халзан/

Говь-Алтай

28

29

255

Эрдэнэ хуяг/зээрд халзан/

Төв Баянцогт

29

30

17

Пүрэвсүрэн /хүрэн халзан/

Төв Баян цогт

30

31

300

Өлзийхутаг /хээр/

Төв Сэргэлэн

31

32

247

Өнөрбаяр/ хээр/

Дундговь Эрдэнэдалай

32

33

207

 Хуягбаатар /хонгор/

Улаанбаатар

33

34

254

Д.Дагвадорж

Завхан Яруу

34

35

171

Одгэрэл /хүрэн/

Баянгол дүүрэг

35

36

263

Бат өлзий/зээрд халзан

УБ ХУД

36

37

363

С.Төгөлдөр/хүрэн/

Өмнөговь Цогт-Овоо

37

38

221

Бадмаараг /хонгор/

Булган Гурванбулаг

38

39

48

Гантөмөр /бор/

Говь-Алтай Халиун

39

40

298

Жаргалсайхан /хээр/

Орхон Баян-Өндөр

40

41

83

Соёлпүрэв /хар алаг/

Булган Рашаант

41

42

251

А.Батсүх

Төв Сэргэлэн

42

43

140

Л.Энхтөвшин /хул/

Төв Сэргэлэн

43

44

203

Г.Батхүү

Өвөрхангай Хужирт

44

45

91

Тагарваа /шарга/

Дундговь Дэлгэрцогт

45

46

63

Н.Хүрлээ /хүрэн/

Өмнөговь  Булган

46

47

53

М.Болд /хээр алаг/

Хэнтий Баянхутаг

47

48

312

Д.Энхсайхан /хонгор/

Дундговь Луус

48

49

 

 

 

49

50

242

М.Раднаагэрэл /хонгор/

Завхан Эрдэнэхайрхан

50

51

244

Г.Чинзориг /хээр/

Сүхбаатар Халзан

51

52

193

Цогнойжамц /хар/

Налайх

52

53

8

Цэгмид /хүрэн/

Дорнод Баян дун

53

54

164

Д.Батбаатар /хонгор/

УБ  БГД

54

55

28

Э.Цолмон /босоо хүрэн

Өвөрхангай Бүрд

55

56

56

Лхагвасүрэн /зээрд/

Хэнтий Галшар

56

57

128

Цондовдорж /

Төв Борнуур

57

58

371

Цогтсайхан /сартай зээрд/

Сэлэнгэ Зүүнхараа

58

59

336

Г.Баттөр/бор/

Говь-Алтай

59

60

218

Жанлав /хар/

 Дорнод

60

  “Дүнжингарав-2010” Хаврын бүсийн хурдан морины уралдааны соёолон  

                                насны байр эзэлсэн жагсаалт

 

д/д

   Байр эзэлсэн

 морьдын бүртгэлийн

    дугаар

Морины эзний овог нэр

Аймаг сум, дүүрэг

Эзэлсэн

   байр

1

99

Д.Чулуунбат           /зээрд/

Орхон Баян-Өндөр

1

2

22

Д.Цэрэнжигмэд    /зээрд/

Говь-Алтай Баян-Уул

2

3

44

Г.Тэмүүлэн            /хээр/

“Эрдэнэс МЖЛ” ХХК

3

4

108

Алтанпүрэв

Орхон Баян-Өндөр

4

5

17

Махвал                   /зээрд/

Төв Архуст

5

6

112

 Л.Сүхбаатар         / хээр/

Төв Сэргэлэн

6

7

235

С.Төмөр-Очир      /Ембүү/

Сүхбаатар Түмэнцогт

7

8

141

Доржпалам          / хүрэн/

Орхон Баян-Өндөр

8

9

297

Н.Золзаяа

Төв Эрдэнэ

9

10

75

Т. Батзориг

Дорнод Цагаан-Овоо

10

11

263

Эрхэмбаяр            /хээр/

УБ

11

12

152

Чулуунбаатар       /хар/

Сүхбаатар аймаг

12

13

204

А.Сүхбат                /бор халзан/

Төв Сэргэлэн

 

14

131

Н.Отгонбаяр         / сарт хээр/

Орхон Баян-Өндөр

14

15

159

Т.Мөнхтулга             /хүрэн/

Дорнод Баян-Уул

15

16

160

Мөнхтөр                   /хар/

Ховд Дарви

16

17

207

Сосорбарам          /зээрд/

Дундговь Дэрэн

 

18

148

Ч.Улаан                   /зээрд/

УБ ХУД

18

19

130

Дэлгэрбаяр            / хар/

Орхон Баян-Өндөр

19

20

31

Цондовдорж         /хонгор/

Төв Борнуур

20

21

255

О.Хүрэлбаатар

Дорнод

21

22

27

Дэмбэрэлсамбуу /бор/

Дархан-Уул аймаг

22

23

151

Ай Отгонбаатар

Сүхбаатар Дарьганга

23

24

244

У.Эрдэнэбилэг    /хар/

Сүхбаатар Халзан

23

25

252

Баясгалан

Орхон Баян-Өндөр

25

26

104

Батсуурь              /сарт хүрэн/

Булган Тэшиг

26

27

162

М.Батсайхан        / хар/

Багануур

27

28

33

Л.Мэндсайхан  

Говь-Алтай Баян-Уул

28

29

64

П.Мэндбаяр        /бор/

Булган Гурванбулаг

29

30

66

Нэргүйбаатар    /хул/

Говь-Алтай Дарви

30

31

214

А.Сүхбат             /хишиг хүрэн/

Төв, Сэргэлэн

31

32

103

Билэгдэмбэрэл

Төв Лүн

32

33

98

Нацагдорж /ногоон/

Төв аймаг Цээл сум

33

34

 

 

 

 

35

101

Л.Батболд/хүрэн/

Орхон Баян-Өндөр

35

36

201

Батсүрэн /хонгор/

УБ СХД

36

37

5

Д.Мөнхбат/хээр/

Төв Баянцогт

37

38

183

Ж.Дашдэмбэрэл/сартай хүрэн/

Сэлэнгэ Сайхан

38

39

85

Түмэн-Аюуш

Хэнтий Галшар

39

40

73

Э.Эрдэнэцогт /халтар/

Сүхбаатар Мөнххаан

40

41

61

Цэндбаатар/алаг/

Дорнод Матад

41

42

71

Санчир/шарга/

Өвөрхангай

42

43

59

Б.Ерөөлт/зээрд/

Ховд Чандмань

43

44

42

Ц.Ганболд/хүрэн халзан/

УБ СХД

44

45

41

Ц.Ганболд/зээрд/

УБ СХД

45

46

121

Ц.Шаарийбуу/хонгор/

Хэнтий Өлзийт

46

47

38

Цандэлэг/сарт зээрд/

Завхан Улиастай

47

48

212

Г.Батхүү    /зээрд/

Өвөрхангай Хужирт

48

49

245

Т.Энхтөр   /саарал/

Сүхбаатар  Түмэнцогт

49

50

193

С.Батболд    /зээрд/

Төв Сэргэлэн

50

51

35

Х.Цогтсайхан   /хул/

Төв Баян

51

52

197

Ж.Ганбаатар

Сэлэнгэ Сайхан

52

53

1

Нямжав     /хүрэн

Булган Сайхан

53

54

81

Төмөрхүү  /саарал/

Өвөрхангай бүрд

54

55

233

У.Гансүх   /хул/

Төв Эрдэнэ

55

56

178

Б.Сүбээдэй /хүрэн/

Сэлэнгэ

56

57

223

БатЭрдэнэ /хээр алаг/

 

57

58

79

О.Мөнхсайхан /хээр/

Дундговь,

Эрдэнэдалай

58

59

269

У.Гансүх      /хээр/

Төв Эрдэнэ

59

60

191

Т.Отгонбаяр /зээрд/

Төв Зуун мод

60

 

Монголын улсын 2011 оны хамгийн Өндөр чансаатай 9-н уяач тодорлоо Монголын улсын 2011 оны хамгийн Өндөр чансаатай 9-н уяач тодорлоо
ММСУХ-ын Ерөнхий нарийн бичгийн дарга Ч.Хишигбаатар: НИЙГМИЙН ЗАХИАЛГЫГ БОДЛОГО, ҮЙЛ АЖИЛЛАГААНДАА ТУСГАЖ АЖИЛЛАНА Монголын Морин Спорт Уяачдын Холбооны VII Их хурлаас бүтэц, зохион байгуулалтын шинэчлэл хийсэн тухай өмнөх дугаартаа мэдээлсэн. 24 жилийн баялаг түүхтэй, Монголын хамгийн том төрийн бус байгууллагын өдөр тутмын үйл ажиллагааг удирдан чиглүүлэх үүргийг Чимэддоржийн Хишигбаатар хэмээх залуу хариуцахаар болсон тухай уншигчид дуулсан байх. Бид энэ удаагийнхаа зочин хойморт ММСУХ-ны шинэ Ерөнхий нарийн бичгийн даргыг  урьж, хийж хэрэгжүүлсэн хийгээд, цаашид баримтлах бодлогын талаар цөөн хором ярилцлаа.
“Булганхангайн хурд-2015” хангайн бүсийн уралдааны хурдан дааганы албан ёсны цуваа 1.Булган аймгийн Хутаг-Өндөр сумын уугуул, аймгийн Алдарт уяач Гаравсүрэнгийн Гантулгын хээр даагыг уралдаанч хүү 12 настай А.Нармандах унаж түрүүлгэлээ