Мэдээ мэдээлэл

МОНГОЛ УЛСЫН 2010 ОНЫ ӨНДӨР ЧАНСААТАЙ “ШИЛДЭГ ЕСӨН УНААЧ ХҮҮХДҮҮД”

МОНГОЛ УЛСЫН 2010 ОНЫ ӨНДӨР ЧАНСААТАЙ “ШИЛДЭГ ЕСӨН УНААЧ ХҮҮХДҮҮД”

1.Эхтайваны Итгэлт Агт-Эрдэнэ гал уяа. –Их хурд, улс, бүсийн уралдаанаас 3 түрүү, 5айраг авсан амжилтаар 1-т эрэмблэгдэж байна.

rn

2. Батмөнхийн Билэггүн Алтай констрокшны унаач –Их хурд, Улс, Бүсийн уралдаанаас 3 түрүү,   2 айраг авсан амжилтаар1-т эрэмблэгдэж байна.

rn

3. Гүрсэдийн Тэмүүжин “Унаган хурд” гал уяа – Их хурд, улс, Бүсийн уралдаанаас 3түрүү, 1айраг авсан амжилтаар 3-т эрэмблэгдэж байна.

rn

4. Баянмөнхийн Мөнхтулга “Од” гал уяа –Их хурд,улс,бүсийн уралдаанаас 2 түрүү, 3айраг авсан амжилтаар 4-т эрэмблэгдэж байна.

rn

5. Б.Мягмарсүрэн /Спортын дэд мастер/ “Босоохүлэг” гал уяа –Их хурд, Улс, Бүсийн уралдаанаас

rn

1түрүү, 8айраг авсан амжилтаар 5-т эрэмблэгдэж байна.

rn

6. Батгэрэлийн Гантулга Төв аймаг Сэргэлэн сум –Их хурд, Улс, Бүсийн уралдаанаас 1түрүү, 8 айраг авсан амжилтаар 6-д эрэмблэгдэж байна.

rn

7. Төмөрбаатарын Будгарав Өвөрхангай аймгийн Богд сум –Их хурд, Улс, Бүсийн уралдаанаас1түрүү 4айраг авсан амжилтаар 7-д эрэмблэгдэж байна.

rn

 8.Батболдын Лхагвадорж Төв аймгийн Алтан булаг сум –Их хурд, Улс, Бүсийн уралдаанаас 1түрүү, 3айраг авсан амжилтаар 8-д эрэмблэгдэж байна.

rn

9. Нямдоржийн Одгэрэл Морин Эрдэнэ гал уяа –Их хурд, Улс, Бүсийн уралдаанаас 1 түрүү 3айраг авсан амжилтаар 8-д эрэмблэгдэж  байна.

 

Баруун бүсийн хурдан морины уралдаан Увс аймаг Увс аймгийн Улаангом хотноо 2011 оны 07 дугаар сарын 29-30-ний өдрүүдэд амжилттай зохион байгуулагдлаа.
Тулгар төрийн 2224, Их Монгол Улсын 809, Ардын хувьсгалын 94 жилийн ойн Үндэсний их баяр наадмын хурдан соёолонгийн уралдааны бичлэг Хурдан соёолон насны уралдаанд газар газрын шандаст 264 хүлэг бүртгүүлснээс 196 нь гарааны зурхайгаас нэгэн зэрэг эргэснээс:
“Дүнжингарав 2010” хаврын бүсийн уралдааны азарганы түрүү, айраг ММСУХ-ноос жил бүр уламжлал болгон зохион байгуулдаг хаврын бүсийн томоохон уралдаан “Дүнжингарав” өтгөн сайхан боллоо.